ÇORUM, EMITT FUARI’NDA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇORUM, EMITT FUARI’NDA
Abone ol
Çorum Belediyesi, ilin tarihi güzelliklerini, kültürel mirasını ve eşsiz lezzetlerini tanıtmak amacıyla 9-12 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen EMITT Fuarı’nda yerini aldı.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. 9 – 12 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 25. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, turizm sektörünün gelişmesine ve ivme kazanmasına önemli katkılar sağlıyor. Çorum Belediyesi de şehrin tanıtımı ve turizminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu önemli fuarda yerini aldı. Çorum Belediyesi tarafından kurulan stantta, şehrin tarihi güzellikleri, kültürel mirası ve eşsiz lezzetleri ziyaretçilere tanıtılıyor.

Fuarın açılışına Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Lemzi Çöplü'de katıldı. Belediyenin standında açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, EMITT fuarının turizm ve tanıtım anlamında en önemli fuarlardan birisi olduğuna dikkat çekerek “Bu yıl 25’inci düzenlenen bu fuarda Çorum Belediyesi olarak yerimizi aldık.” dedi.

Çorum’da turizmi geliştirmeye yönelik önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Aşgın, “Bizim bir hayalimiz var, bu hayalimizi şehrimizde adım adım gerçekleştiriyoruz” dedi. Tarihi kültür yolu, tarihi kent meydanı, saat kulesi çevresi cephe sağlıklaştırma projesi, Çoruminia, Bedesten projesi, Çorum Kalesi ve konakların restorasyonu ile turizme yönelik çalışmalar yapıldığını belirten Başkan Aşgın, “Şehrimizi turizm merkezi haline getirmek için çok önemli hamleler yapıyoruz. Çorum’un ekonomisine turizmle katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu anlamda çok büyük adımlar atıyoruz.” dedi.

Turizme yönelik çalışmaların en önemli ayaklarından birisinin de tanıtım olduğuna dikkat çeken Başkan Aşgın, “Bunun için ülkemizdeki önemli fuarlarda şehrimizi tanıtmak için yer alıyoruz. EMITT Fuarı da turizm ve tanıtım anlamında en önemli fuarlardan birisi. 25’inci düzenlenen bu fuarda Çorum Belediyesi olarak yerimizi aldık. Hazırladığımız tanıtım videolarıyla ve yayınlarıyla şehrimizi ve kültürümüzü uluslararası bu fuarda tanıtıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. EMİTT Fuarı’nın şehrimizin tanıtımına katkı vermesini temenni ediyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Balıkesir Standına ‘En Etkin Tanıtım Ödülü’Önceki Haber

Balıkesir Standına ‘En Etkin Tanıtım Ödü...

Rusya - Ukrayna krizinde son gelişmeler altın fiyatını fırlattıSonraki Haber

Rusya - Ukrayna krizinde son gelişmeler...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar