Tevfik YAZICILAR

Tevfik YAZICILAR

Mail: [email protected]

YENİDEN REFAH’IN FATURASINI KİME KESELİM?

- Gerçek bir lider gibi millet vekilliği yada bakanlık pazarlığı yapmadı. Girersek kendi logomuzla gireceğiz dedi.

- 6284 güncellenmeli zulüm olmaktan çıkarılmalı dedi. 

- İHA’lar SİHA’lar ve diğer askeri teknolojiler daha fazla desteklenmeli dedi.

- Teknoloji alanında, enerji alanında, ekonomi ve tarım alanında hükümetin iyi yaptığı ne varsa desteklemek eksiklerini tamamlamak için ne gerekiyorsa onları söyledi. 

-

Tüm bu şartları neredeyse bütün Ak Parti seçmenine “Ben de Fatih Erbakanın söylediği şartların yerine getirilmesini istiyorum.” Dedirtti. Dedirtti dedirtmesine de Cumhur ittifakına katılacak bir Yeniden Refah Partsi’ni istemeyenler de az değildi hani. Kimler onlar;

 

- Feminizm, LGBT ve cinsiyet eşitliği gibi sapkınlıkları kendisine düstur edinmişler.

- Ak Parti listelerinden aday olacak olup seçilmesi kritik olan kişiler. İttifak içindeki bir Yeniden Refah’ın alacağı oylarla milletvekillikleri tehlikeye girecek olanlar. 

- Mücahit Kılıçtaroğlu sloganları ile Erbakan Hoca’nın kemiklerini sızlatıp, Yeniden Refah’ı Cumhur ittifakına yakıştıramayanlar.

- Darı ambarındaki aç tavuk misali seçimi kazandıkları rüyasını görüp şimdiden Halil İbrahim sofrası kurarak memleketi bölüşmeye başlayanlar.

-

Gelinen noktada bu saydığımız kesimlerin birçoğunun ne düşündüğüne Fatih Erbakan’ın zerre kadar itibar ettiğini düşünmüyorum. Ancak özellikle “Kırmızı Çizgi” konusundaki gereksiz, boş ve haddini aşan açıklamanın Fatih Erbakan’ın kopma noktası olduğunu düşünüyorum.

 

Ancak Fatih Erbakan için asıl tehlike bundan sonra başlıyor. Ak Parti seçmeninin dahi isteği ve arzusu olan istekleri görmezden gelip seçmenine kulak tıkayan Ak Parti içindeki bir takım kimseler şimdi Fatih Erbakana daha çok saldıracaklar. Seçmenin isteklerini ve taleplerini görmezden gelenler faturayı Fatih Erbakan’a kesip kaybedersek sorumlusu sizsiniz diyecekler. Düsturları 6284 ve cinsiyet eşitliği olanlar şimdiden Fatih Erbakan kötülemelerine başladılar bile. Oysa bu durumdan rahatsız olan geçek Ak Parti seçmenlerini dinlediğiniz zaman “İttifaka katılmamakla iyi yapmadı ama asil duruşundan dolayı milletvekilliğinde oyum sonuna kadar Yeniden Refah’a” diyorlar. 

 

Hülasa, faturayı Fatih Erbakan’a kesmek isteyenler, Ümmetin kayığına binip batının şarkılarını söyleyenler bu milletin ne kadar ferasetli olduğunu görmezden gelmeye devam ede dursun. Ak Parti seçmeni Yeniden Refahı sadece barajın değil %10’un bile üzerine taşıdığında gereken cevabı alacaklardır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar