Prof. Dr. Sacit GÜNBEY

Prof. Dr. Sacit GÜNBEY

Mail: [email protected]

CUMHURBAŞKANI’NA ACİL TAVSİYEMİZDİR

Ülkemizin yaşadığı ekonomik, siyasi, güvenlik ve dış ilişkilerdeki ağır problemler herkesin malumudur. Maalesef bugün uygulanan politikalarla bu sorunların atlatılması mümkün değildir. Ak Parti Hükümeti'nin ülkemize tuzak kuranlarla ilişkilerimizi iyileştirirsek tuzak kuranların kötü niyetlerinden vazgeçeceklerini, sorunların bu yolla düzeleceğini varsayarak boş yere emek sarf etmesi, yanlış politikalar izlemesi boşuna bir gayrettir. 

Bu ırkçı emperyalistlerin, dışişlerimizin iyi niyetli tavrı ile geri aldım atmaları mümkün değildir. Çünkü onların ideolojileri ve hedefleri Türkiye’nin zaafiyeti üzerine bina edilmiştir. Yeniden Refah Partimizin bu sorunların tamamını kısa zamanda çözmek için bilgi birikimi, hazırlığı ve siyasi iradesi vardır. Ülkemizi çok sevdiğimiz için, bu sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşmasını istiyoruz. Çözüm yollarını da her zaman hükümetle paylaşmaya hazırız.

Ülkemizin içinde ve çevresinde uygulanan bütün tahrip edici uygulamaların arkasında ırkçı emperyalistlerin ve ABD’nin olduğundan zerre kadar şüphemiz yoktur. Çevremizdeki piyonları yönlendiren de bunlardır. Piyonlara seslenmenin de hiç bir faydası yoktur. O halde bu düşmanca davranışların tesirini azaltmak için, onları içimizden ve çevremizden uzaklaştırmak yapılacak ilk hamle olmalıdır.

Ayrıca aşağıdaki adımlar acilen atılmalıdır;

1) İncirlik  ve ülkemizin değişik bölgelerindeki ABD üsleri derhal kapatılmalıdır.

2) ABD ve İsrail için hayati öneme sahip olan Kürecik radarı sökülmelidir.

3) NATO görevi dışında, ülkemizde her ne sebeple olursa olsun bulunan ABD ve İsrail askerleri ve ajanları sınır dışı edilmelidir.

3) NATO ile ilişkilerimiz ve temaslarımız en alt düzeye indirilmelidir.

4) Lübnan’da BM emrinde askerimiz varsa geri çekilmelidir.

Kamuoyuna ve hükümetimizin bilgisine sunarız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar