Kalbi Selim Derneği

Davut Konakcı: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın açıklaması talihsizliktir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Davut Konakcı: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın açıklaması talihsizliktir
Yeniden Refah Partisi Engelli Koordinasyon Birim Başkanı Davut Konakcı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın atamalar konusunda yapmış olduğu açıklamanın talihsizlik olduğunu açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Engelliler Birim Başkanı Konakcı yaptığı açıklamada:

"Mevcut iktidar, 3 Aralık Dünya Engelliler gününden önce Memur adayı Engelli vatandaşlarımızın hak ettiği kadroların atamalarını yapıp, görevlerinin gereğini yerine getirmelidir.


    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın ve engellilerden sorumlu bakan yardımcısının atamalar konusunun müsebbibi biz değiliz demesi talihsizliktir. Şayet söz konusu bakanlık bu konuların muhatabı değilse engellilerden sorumlu bakan yardımcılığı görevi neden ihdas edildi. Bu yaklaşımla engellilerden sorumlu bakan yardımcısının ‘Sosyal Devlet’ olma anlayışına aykırı tutumlar sergilediği aşikârdır.


Her konuda olduğu gibi mevcut iktidar bu konuda da adil davranmayarak sınıfta kalmıştır. Pandemi bahane edilip 2020 yılında atama yapmayıp, 2021 yılında sadece 1961 kişinin atamasının yapılması Engellilerimize müjde değil, verilmiş olan sözlerin tutulmadığının göstergesidir. Mevcut Bakanlığın atama konusunda engelli istihdam edecek kurumlara ricada bulunması yerine yasanın emredici hükümlerini hatırlatmaları gerekir.


    Resmî kurumların açıkladığı veriler ışığında kamuda engelli personel sayısı %3 nispetinde olduğuna göre en az 66 bin olmalıdır. Oysaki, şu an 58 bin engelli personel istihdam edilmektedir. Buna mukabil Yeniden Refah iktidarımızda bu oran %5 olarak güncellenip kamuda engelli personel istihdamını 110 bine çıkartarak 2020 yılında EKPSS sınavına giren 85 bin engellinin 52 binini istihdam edeceğiz. Verdiğimiz rakamlar devletin resmî kurumlarından alınmıştır.


    Kamuda engelli personel oranını %2 den %3 e o zamanın şartlarında çıkartan bizdik, iktidar olduğumuzda da %5 e çıkartacak yine biz olacağız" dedi.

Kaynak: DAVAM HABER
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dev derbinin kazananı Fenerbahçe!Önceki Haber

Dev derbinin kazananı Fenerbahçe!

Soylu'dan CHP'li vekillere sert tepki: Orada şehit veriyoruz gevrek gevrek gülüyorsunuzSonraki Haber

Soylu'dan CHP'li vekillere sert tepki: O...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar