Doğan Bekin'den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Doğan Bekin'den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı
Abone ol
YRP İstanbul Milletvekili Doğan Bekin,8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin,8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Bekin mesajında şunları ifade etti:''Kadın, yaşamı boyunca kıraç ve çorak yaşam otağının payandası olarak eza ve az da olsa sefa arasındaki uçurumlarda yoğrulup harmanlanan bir döngü ve örgü içerisinde insancıl değerlerini yitirmeyen, saf ve temiz bir varlıktır.

 

Kendi değerlerine bağlı şefkatli birer sığınak olan kadınlarımızı içinde bulunduğumuz yüzyılda azarlayıp, horlayıp, aşağılayıp ve sonunda yalnızlaştırıp şefkat evlerine mahkûm eden zihniyetin ayak sesleri her yanımızı sarmalamış durumdadır.Terk edilmişliğin ve yoksulluğun kaderi olarak özünden koparılmış olan kadının salt “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ile betimlenmesi toplumun içinde bulunduğu açması da beraberinde ortaya çıkarmaktadır. Kadına gerçek değerini vermek ve kadını her gün anmak ve anlamak ve anlatmak için yılda bir gün değil, bir yıl az gelir.

 

Hiç kimse kadının aşağılanmasına ve şiddet ve tacize uğramasına göz yumamaz. Kadın, toplumun sosyal yapısı içerisinde bir engel değil, izzet, şeref, zarafet ve letafettir.Her gününü dünü arattığı, aidiyet duyguların köreldiği bugünün dünyasında yeniden “münevver ve keriman bir kadın” projesi için manevi dünyamızın kültür ikliminin halkalarını ilmek ilmek yeniden birbirleriyle mezcederek, kadının hak ettiği gerçek değere kavuşmasını sağlamak gerekir.

Kadın, bağrı dağlı, gözü yaşlı değil, bağrı manevi yükle sevdalı, gözü hande olmalıdır.Sorgulayıcı bir ruhla hareket ederek, en ulvi değerlerden olan kadınlar için her günü “Kadınlar günü “olarak kutlamak dileğiyle, tüm kadınların Kadınlar Günü'nü kutlarız.''

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YRP İstanbul adayı Altınöz'den 8 Mart mesajıÖnceki Haber

YRP İstanbul adayı Altınöz'den 8 Mart me...

Avrupa'dan Milli Görüş’ün 55. Yılına Özel AlbümSonraki Haber

Avrupa'dan Milli Görüş’ün 55. Yılına Öze...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar