Kalbi Selim Derneği

Erbakan partisinin 3. Kuruluş yıldönümünde konuştu: ‘Tüm ambargolara rağmen 81 il ve 900’den fazla ilçede varız’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erbakan partisinin 3. Kuruluş yıldönümünde konuştu: ‘Tüm ambargolara rağmen 81 il ve 900’den fazla ilçede varız’
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Partimizin 3. Yılında tüm yok saymalara, medya ambargolarına ve anket manipülasyonlarına rağmen Hakkari’mizden Çanakkale’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini ahlak ve maneviyatın ‘Hilali’, bereketin ve kalkınmanın ‘Başağı’ ile bezenmiş tabelalarımız ve bayraklarımız 81 il ve 900’den fazla ilçemizi kuşatmış durumdadır. " dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Beşiktaş'ta MKM'de düzenlenen ve insan selinin salonun dışına taştığı partisinin 3. kuruluş yıldönümü programında yaptığı konuşmada “Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık başmüşahitimiz ile Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır.” İfadelerini kullandı.

‘Sadece eleştiren değil çözüm de ortaya koyan siyaset anlayışı ile hareket ettik’

‘Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik.’ Diyen Erbakan sözlerine şöyle devam etti: “ Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz Milletimiz’le paylaştık. Bugüne kadar partimiz tarafından ortaya konulan; “Milli Kaynak Paketleri” kitabımız, “81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi” kitabımız, “Biz Türkiye’yi Biliyoruz” ve “Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm” kitaplarımız başta olmak üzere, hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm milletimizle paylaştık. Bunlara ilaveten, partimizin “gölge kabinesi” olarak adlandırabileceğimiz “Milli Siyaset Kurullarımız” iktidarımızın ilk 100 gününde tüm bakanlıklarda hangi icraatları gerçekleştireceğimizi ortaya koyacak kitaplarımızı hazırlamaktalar.

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bu yolun çok uzun ve meşakkatli olduğunu bilerek yola çıktık

Milli Görüş Hareketinin 1969'da Konya'da başlatıldığını hatırlatan Erbakan,

"Necmettin Erbakan, 2011'de son nefesini verene kadar istikametten sapmadan bu hak dava uğrunda mücadele etti. Bizler de merhum Erbakan hocamızdan almış olduğumuz o şuurla aynı hak dava uğrunda milli görüş sancağını taşımak üzere açılarından saptırmadan, istikametinden ayırmadan o şanlı sancağı taşımak üzere 3 sene evvel 23 Kasım 2018'de 99 kurucumuzun imzasıyla Yeniden Refah Partimizi resmen kurduk ve Türk siyasi hayatına kazandırdık. Elbette ki Yeniden Refah Partimizi kurarken karşılaşacağımız zorlukları çok iyi biliyorduk. Bu yolun çok uzun, meşakkatli ve çileli bir yol olduğunu çok iyi biliyorduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken ikinci 40 yıl hareketini başlatırken merhum liderimizin 'Eğer biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez' sözüne kulak vererek yola çıktık." Şeklinde konuştu.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

‘Tüm ezilenler ve mazlumlar için biz varız diyerek yola çıktık"

Erbakan, bir kurtuluş ümidi, bir ses, bir sada bekleyen, İslam alemine ve tüm mazlumlara, 'Üzülmeyin, yese düşmeyin, yola çıktık, geliyoruz' diye haykırdıklarını dile getirdi.

Kaynak: DAVAM HABER

 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadir İnanır'dan kötü haber! Hastaneden ilk açıklama!Önceki Haber

Kadir İnanır'dan kötü haber! Hastaneden...

MİT ve Katar istihbaratından dev operasyon! Alıkonulan Türkler yurda getirildiSonraki Haber

MİT ve Katar istihbaratından dev operasy...

Haber Yorumları

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar