Erbakan’dan iktidara ekonomi çağrısı: Yapılacak olanlar belli…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erbakan’dan iktidara ekonomi çağrısı: Yapılacak olanlar belli…
Abone ol
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan iktidar ekonomi çağrısı: “Borca, faize, vergiye dayalı zamma dayalı bir ekonomi modeli, bu milletin suyunu çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor. Yapılması gereken kamuda tasarrufa gidilmesi, mutlaka merkezi hükümet dahil olmak üzere yerel yönetim dahil olmak üzere denk bütçelerin gerçekleştirilmesi, denk bütçenin zorunlu hale getirilmesi. Millet bu ekonomik kriz ile boğuşurken kamuda hiç kimsenin gelirinden fazla gider yapmaya hakkı yoktur.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili  Dr. Fatih Erbakan, 14 Mayıs Genel Seçimlerinde partisinin oran olarak en çok oy aldığı Bingöl’de teşekkür ziyaretlerinde bulundu.

İlk olarak Solhan ilçesine giden Erbakan, burada esnafı ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Bingöl merkeze gelen Erbakan, Genç Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Ardından Bingöl Belediyesi konferans salonunda vatandaşlara hitap eden Erbakan, Bingöllülere seçimde verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

‘Aziz milletimiz, LGBT’cilere dış güçlere geçit vermedi’

Erbakan buradaki hitabında, 14 ve 28 Mayıs’ta ülkeyi karanlık ittifaka teslim etmediklerini belirterek şöyle konuştu:

“Türkiye Yeniden Refah Parti’mizin 14 Mayıs seçimlerinde en yüksek oy oranına ulaştığı Bingöl’ümüze, Bingöl halkına, Bingöl teşkilatlarımıza teşekkür ziyareti olarak planladık. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bingöl’de de ve Türkiye genelinde aziz milletimiz, 14 ve 28 Mayıs’ta devletinin, milletinin, yeni nesillerinin geleceğini düşünerek oy verdi ve Cumhur İttifakı’na destek oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçti. LGBT’cilere, dış güçlerin iktidar olması istediği kimselere, 5 yaşındaki çocuğa kuran öğretmek çağ dışılıktır diyenlere, Ayasofya’nın yeniden müzeye dönüşmesi lazım diyenlere, LGBT Türk aile yapısını bozmaz, zarar vermez diyenlere geçit vermedi elhamdülillah. Ancak bütün bunları yaparken ekonomik krizlere göğüs gererek, canını dişine takarak, bu hayat pahalılığına, bu enflasyona rağmen, daha büyük bir tehlikeden korunabilmek için Cumhur İttifakı’na destek oldu, sayın Cumhurbaşkanımıza destek oldu. Bu noktadan sonra artık yeni kurulan hükümetin hiçbir mazeretin arkasına saklanmadan bu aziz milletimizin derdine derman olması gerekiyor. Bu aziz milletimizin maddi sıkıntılarından, ekonomik krizden kurtarmak için, alım gücünü, refah seviyesini arttırmak için her türlü gayreti ortaya koyması gerekiyor.”

‘Kamuda tasarrufa gidilmelidir’

İktidarın ekonomi politikasını yapıcı muhalefet anlayışı ile eleştirdiklerini kaydeden Erbakan, halka nefes aldıracak çözüm önerilerini ise şöyle sıraladı:

“Biz Yeniden Refah Partisi olarak mevcut hükümete her fırsatta çağrıda bulunuyoruz. Bugün de yapıcı bir muhalefet anlayışıyla, milletin derdine derman olma isteğiyle doğruya doğru yanlışa yanlış demeye devam ediyoruz. Ve diyoruz ki, ekonomi alanında takip ettiğiniz bu yol yanlıştır. Borca, faize, vergiye dayalı zamma dayalı bir ekonomi modeli, bu milletin suyunu çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor. Yapılması gereken kamuda tasarrufa gidilmesi, mutlaka merkezi hükümet dahil olmak üzere yerel yönetim dahil olmak üzere denk bütçelerin gerçekleştirilmesi, denk bütçenin zorunlu hale getirilmesi. Millet bu ekonomik kriz ile boğuşurken kamuda hiç kimsenin gelirinden fazla gider yapmaya hakkı yoktur. Yapılacaklar bellidir. Denk bütçe yapılacak, havuz sistemi yapılacak, milli kaynak paketleri harekete geçirilecek, buradan elde edilen kaynak da önce millet anlayışıyla işçiye, memura, emekliye, çiftçiye, köylüye, küçük esnafa aktarılacak. Bu adımların atılması için iktidara, hükümete çağrıda bulunuyoruz, inşallah bu adımları biran evvel atarlar. Eğer bunları gerçekleştirmezlerse Yeniden Refah Partimiz, 2028’de iktidara gelecek ve bu adımları birer birer


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİT'ten Süleymaniye'de nokta operasyon: Mazlum Öztürk etkisiz hale getirildi!Önceki Haber

MİT'ten Süleymaniye'de nokta operasyon:...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştüSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar