Erbakan’dan İslam ülkelerine kritik İsrail çağrısı: Bunları yapmadan Siyonist canavar durmaz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erbakan’dan İslam ülkelerine kritik İsrail çağrısı: Bunları yapmadan Siyonist canavar durmaz!
Abone ol
Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Avrupa Müslüman Forumu’nda yaptığı konuşmada, “ABD’nin sadece Türkiye’deki değil bütün Müslüman ülkelerdeki üslerinin derhal kapatılması ve D-8 ve İslam İşbirliği Teşkilatı liderlerinin konuşmak ve bildiri yayınlamak için değil mutlaka bu yaptırımları hayata geçirmek biraraya gelmelidir. Bu atılabilecek adımları atmadan istediğimiz kadar lanetleyelim. İstediğimiz kadar ateşkes çağrısı yapalım. İstediğimiz kadar kınayalım. Siyonist canavarın durması mümkün değildir.” dedi.

İstanbul Çırağan Sarayı’nda Avrupa Müslüman Forumu, Yeniden Refah Partisi ve Filistin Kadılığının iş birliğinde “Filistin için; ‘İki devlet, tek çözüm’ konulu zirve gerçekleştirildi. Zirveye katılan politikacılar, yazarlar, kanaat önderler, akademisyenler Gazze’de süren zulmü protesto etmek amacıyla fikirleri sundu.

Zirveye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın danışmanı Mahmoud Al- Habbash, dünyanın 4 ayrı yerinden ve 41 farklı ülkeden ziyaretçi zirveye katıldı.

Erbakan’dan İslam ülkelerine boykot çağrısı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, zirvede yaptığı konuşmada Gazze’de soykırım yapan İsrail’e açıktan destek veren ABD üslerinin tüm İslam coğrafyasında kapatılması çağrısında bulunarak, “Amerika’nın böyle açıkça zulme destek veren tavrı karşısında İncirlik Üssü’nün kapatılması, Malatya Kürecik’te İsrail’i İran füzelerine karşı korumak üzere kurulan radar sisteminin kapatılması, bununla beraber petrol ve doğalgaz başta olmak üzere stratejik maddelerin İsrail’e satışının Amerika’ya satışının bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulması. Dünyadaki petrolün yüzde 60’ı Müslüman ülkelerin elindedir. Dünyadaki doğal gazın yüzde 55’i Müslüman ülkelerin elindedir. Dünya su kaynaklarının yarıdan fazlası Müslüman ülkelerin elindedir. Petrol, doğalgaz olmadan kimsenin yaşayabilmesi mümkün değildir. En azından bunların İsrail’e, Amerika’ya ve bu zulme destek olan Avrupa ülkelerine satışının durdurulması gerekir. Ekonomik ilişkilerin İsrail’le askıya alınması, Müslüman ülkelerin hava sahalarının, kara sularının ve limanlarının Amerika ve İsrail’le kapatılması, Amerika ve İsrail firmalarının bütün Müslüman ülkelerde devletle yapmış olduğu kontratların iptal edilmesi, Türkiye’nin öncülüğünde İsrail’in mallarının boykot edilmesi için bir hareket başlatılması, Putin için tutuklama kararı çıkartan uluslararası toplumun benzer şekilde Netanyahu için de tutuklama kararı çıkarması için girişimlerde bulunulması ile baskı kurulması ve Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması için gerekli adımların atılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

‘Siyonizm laftan anlamıyor güçten anlıyor’

İşgalci İsrail’e karşı fiili adım atmadan katliamların sona ermeyeceğini savunan Erbakan, “ABD’nin sadece Türkiye’deki değil bütün Müslüman ülkelerdeki üslerinin derhal kapatılması ve D-8 liderlerinin İslam İşbirliği Teşkilatı liderlerinin konuşmak ve bildiri yayınlamak için değil mutlaka bu yaptırımları hayata geçirmek için bir an evvel bir araya gelmesi… Bu atılabilecek adımları atmadan istediğimiz kadar lanetleyelim. İstediğimiz kadar ateşkes çağrısı yapalım. İstediğimiz kadar kınayalım. Siyonist canavarın durması mümkün değildir. 75 seneden beri kınıyoruz, lanetliyoruz. Ve 75 seneden beri de bu yöntemle hiçbir sonuç alamıyoruz. Dolayısıyla Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi ve adım atması, yaptırımlar ortaya koyması gereklidir. Bu toplantımızın da inşallah bu noktada bir bilinç oluşmasına ve bir adım atılmasına vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Sadece konuşmakla bir yere varılmadığı maalesef açık bir şekilde ortadadır. Siyonizm laftan anlamıyor güçten anlıyor. Yaptırımdan anlıyor, adım atmaktan anlıyor. Dolayısıyla bu adımların bir an evvel Müslüman ülkeler tarafından ve bütün vicdana sahip dünya ülkeleri tarafından atılması lazım. Çünkü biraz evvel de söylediğim gibi bu mesele sadece Müslümanların veya sadece Filistinlilerin meselesi Siyonizm’in inancı ve hedefi bütün insanlığı kendisine köle yapmak, fazlalık olanları da yok etmek, dünya üzerinden silmektir” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SMA’lı Parla bebek yardım bekliyor!Önceki Haber

SMA’lı Parla bebek yardım bekliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan altı yıl aradan sonra Yunanistan'da: Ege'yi barış denizi haline getirmek istiyoruzSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan altı yıl aradan so...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar