Fatih Erbakan; ‘Ecdat yadigarı bu topraklarda LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğiz’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fatih Erbakan; ‘Ecdat yadigarı bu topraklarda LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğiz’
Abone ol
Yeniden Refah lideri Erbakan, “Ecdat yadigarı, İslam’a 1000 sene bayraktarlık yapmış bu topraklarda, LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğimizi bununla mücadele edeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan ediyoruz.” dedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Doğu ve Güneydoğu’da, bölge insanının asırlar boyu emperyalizmin oyunlarını bozduğunu belirten Erbakan, önümüzdeki dönemde de atılacak maddi ve manevi kalkınma hamleleriyle mevcut sorunların çözülebileceğini söyledi.

Milli Görüş ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı en sert mücadeleyi vermiştir

Milli Görüş zihniyetiyle dil, din, ırk ve mezhep gözetmeksizin her kesimden insanı kucaklamaya geldiklerini ve bölgeye büyük hizmetleri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın misyonunu devam ettireceklerinin altını çizen Erbakan, “Erbakan Hocamız insanımızı Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Şii, Sünni diye ayırmadı. Hatta ve hatta ‘Müslüman mı değil mi’ diye de bakmadı. 7 milyar insanın saadet ve selameti için çalıştı. Erbakan Hocamız, insanımıza bakarken, ‘İnsanımızın geçim derdi var mı, huzur ve barışı var mı, adaletli muamele görüyor mu’ diye bakmış, kutuplaşmaya, ayrımcılığa, bölgeciliğe, ırkçılığa karşı siyasi hayatı boyunca en sert şekilde karşı çıkmış ve mücadele etmiştir. Bölgede siyasi hayatı boyunca birçok fabrika, organize sanayi bölgeleri açtıran Erbakan hocanın bu hizmetleri, daha sonra akamete uğratılmış; özelleştirilmiş veya kapatılmış, yok edilmiş. Bu sebeplerden dolayı da bölgede işsizlik özellikle genç işsizlik en önemli sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Bölgede maalesef 3 gençten ikisi işsiz. Bağımsız araştırmacılara göre ülkemizde 10 milyona yakın işsizler ordumuz var ve bunların büyük çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu yani bu bölgelerde bulunuyor. İşe giren şanslı insanlarımız da açlık sınırının altında kalan asgari ücretle geçinmek zorunda kalıyor. Yıllık Enflasyon yüzde 160’ı geçtiği ülkemizde açlık sınırının 6 bin 500 TL’yi geçtiği düşünülürse insanımız açlıkla boğuşuyor.” İfadelerini kullandı.

Milyonlarca çiftçiye sadece 25,8 milyar destek, faize 300 milyar ödeme

Bölgenin en önemli geçim kaynaklarından tarımla uğraşan çiftçinin de halinin perişan olduğunu kaydeden Erbakan, “Çiftçinin durumu asgari ücretliden de beter. Bu mazot fiyatlarıyla, bu elektrik fiyatlarıyla çiftçilik yapılır mı? Gübrenin tonu, bir senede 3 bin 400 liradan 17 bin liraya fırladı. Bu gübre fiyatlarıyla tarlaya gübre atmak mümkün değil. Tarımsal desteklemeler yetersiz. 2022 yılı bütçesinden milyonlarca çiftçimiz için tarımsal desteklemeye 25.8 milyar TL ayrılmış faize verilecek para 300 milyar TL. Çiftçi bu maliyetlerle ekip biçtikçe batıyor, elindekinden de avucundakinden oluyor.” şeklinde konuştu.

‘Ekonomik krize çözüm için Milli Kaynak paketlerimiz hazır’

İktidarın ekonomik sorunlara çözüm olamayacağının gerek söylemleri ve gerekse atılan adımlarla, halk nezdinde de iyice ayyuka çıktığını belirten Erbakan, ekonomik krizin çözümü için kendilerinin borçsuz faizsiz ve milletin sırtına yük yüklemeden hazırladıkları Milli Kaynak paketlerinin hazır olduğunu ve iktidara gelir gelmez hayata geçireceklerini söyledi

‘Ecdat yadigarı bu topraklarda LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğiz’

Maddi kalkınma hamlelerinin yanında manevi kalkınmanın öneminin altını çizen Erbakan, Türkiye’de boşanma oranlarının hızla arttığı uyarısında bulunarak şöyle devam etti:

“Aile toplumun sigortasıdır. Ailenin ortadan kalkması demek her türlü felaketin gelmesi demektir. Uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması ve kulllanım yaşının düşmesi çok büyük bir problem. Gençler uyuşturucunun pençesinde. Deizm, ateizm gibi felaketler gençler arasında almış başını gidiyor. Aynı zamanda da Allah’ın lanetine vesile olacak LGBT sapkınlığı dış güçler eliyle toplumumuzun dibine bir dinamit olarak yerleştirilmek isteniyor. Cinsiyetsiz ailesiz bir toplum isteniyor. Bu LGBT sapkınlığına ecdat yadigarı, İslam’a 1000 sene bayraktarlık etmiş bu topraklarda geçit vermeyeceğimizi bununla mücadele edeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan ediyoruz. Para kaybedebilirsiniz tekrar kazanılır ancak bir nesli kaybederseniz bir daha geri getirebilmeniz mümkün olmaz.”

Toplumdaki sıkıntıları çözecek 4 aşamalı plan yürürlüğe konulmalı

Toplumdaki manevi sıkıntıları çözmek işin 4 aşamalı bir planın yürürlüğe konulması gerektiğini belirten Erbakan, o maddeleri şöyle sıraladı:

“Birinci olarak eğitim sistemi ve müfredatın mutlaka ıslah edilmesi gerekiyor. Materyalist ve dünyacı bir müfredat gençlerimizi perişan ediyor. Bilimsel kalitesi yüksek bir nesil yetiştirirken, aynı zamanda ahlaki ve manevi kalitesi yüksek bir nesil yetiştirecek bir müfredat hayata geçirilmeli. İkinci adım olarak medyanın mutlaka ıslah edilmesi lazım. Yarışma programları, diziler, ücretli dijital ortamlar gençlerimizi felakete sürüklüyor. Sadece müstehcenlik değil iktidara yakın kanallarda yayınlanan dizilerde dayatılan yaşamlar gençlerimizi zehirliyor. Üçüncü olarak Aile ve Sosyal Politikalar alanındaki yasa ve politikaların düzenlenmesi lazım. Batıdan ithal kadını koruyacağım derken yuvaları yıkan 6284 sayılı kanun gibi kanun ve düzenlemelerin kaldırılması. Son olarak da ahlaki çöküntünün, ailelerin dağılmasının ve pek çok sıkıntının başında ekonomik kriz ve yoksulluk geliyor. Bu alanda atılacak adımlar da çok önem arz etmektedir.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kılıçdaroğlu, Türk Ocakları’nın İslam dünyası sempozyumunda Karl Marx'tan örnek verdi!Önceki Haber

Kılıçdaroğlu, Türk Ocakları’nın İslam dü...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, İtalyan gazetesinin sorularını yanıtladıSonraki Haber

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun,...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar