FATİH ERBAKAN; "ONE MİNUTE SAYIN ERDOĞAN!"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FATİH ERBAKAN; "ONE MİNUTE SAYIN ERDOĞAN!"
Abone ol
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail ile normalleşme adımlarına sert tepki göstererek, “Öyle bir sıkışmışlık halindeler ki bir vakitler ‘One minute’ gösterisini seçim malzemesi yapanlar, bugün göz göre göre çoluk çocuk demeden soykırım suçu işlemeye devam eden Terörist İsrail’e Büyükelçi, Konsolos atama noktasına geldiler. Hani İsrail katildi, hani çocuk öldürmesini çok iyi bilirdi? Hani ‘one minute’ diyorduk? Ama açlık sofuluğu bozdurur. İktidara İsrail ile yakınlaşmasında ‘One Minute’ demiştik. Buradan bir kez daha sesleniyorum: One Minute Sayın Erdoğan! One Minute Sayın Erdoğan!” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Kahramanmaraş İl Başkanlığımızın 2. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede yaptığı konuşmada, Yargıtay'ın açıkladığı resmi rakamlara göre Yeniden Refah Partisinin Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu kaydeden Erbakan, hedefimizin seçime kadar her ay 50 bin yeni üye yaparak 500 bin üye sayısını geçmek olduğunu söyledi.

Enflasyonda dünya şampiyonu olarak tarih yazılıyor!

Ülkeyi kim yönetirse yönetsin iktidarın başarılı olmasından ve millete iyi işler yapmasından Milli Görüşçüler olarak memnun olacağımızı ancak ülkenin ehil kadrolar tarafından yönetilmediğini belirten Erbakan, Türkiye'nin ekonomik anlamda çöküşe doğru gittiğini belirterek şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz günlerde iktidar partisi, kuruluşunun 21. yılını kutladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 yılı tek başına iktidar olmak üzere 21 yılını dolduran partisinin büyük başarılara imza attığını öne sürdü. “Her alanda tarih yazan gıptayla bakılan kalkınan bir Türkiye var!” dedi.  Bu dönemde, “tarih yazıldığı” doğrudur… Ancak nasıl tarih yazılıyor bakalım: Gıda enflasyonunda dünya şampiyonu olarak tarih yazıyoruz. Genel enflasyonda dünya 6.sı olarak tarih yazıyoruz, tarihte görülmemiş zam yağmuruyla tarih yazıyoruz, bir senede yüzde 100 değer kaybeden ve pula dönen Türk lirasıyla tarih yazıyoruz, geçenden 3 akçe geçmeyenden 5 akça alınan köprü ve otoyollarımızla tarih yazıyoruz. Devlet memurluğuna alım sınavlarını dahi layıkıyla yapamayacak durumdaki ehliyetsiz ve liyakatsiz kadrolarla tarih yazıyoruz. “Faiz nas, tefecilere ananas” uygulamalarıyla tarih yazıyoruz, 7 ayrı yerden 9 ayrı yerden maaş alan bürokratlarımızla tarih yazıyoruz, dünyada ilk 500 üniversitenin içerisine 1 tane dahi üniversite sokamayarak tarih yazıyoruz. Devletin iç borç faizinin borcun kendisini geçmesiyle, faizin ana parayı dahi geçmesiyle tarih yazıyoruz.”

21 yılın sonunda kazanan millet değil imtiyazlılar

‘Bu 21 yılın sonunda kazanan milletimiz ve ülkemiz değil kazanan İmtiyazlı holdingler ve dolar milyarderleridir.’ diyen Fatih Erbakan,  Dolar milyarderlerinin sayısı 11’den 50’ye çıkmıştır. Milyarlarca dolar kaynak göz göre göre bir avuç imtiyazlı azınlığa aktarılmıştır. Diğer taraftan çiftçi, memur, küçük esnaf da emekli de perişan olmuştur. Alım gücü düştü, fakirleşti elindekini avucundakini kaybetti. Bir de üstüne boğazına kadar borca batmıştır. Halkın bankalara borcu, AK Parti iktidara geldiğinde 6.6 milyar liraydı, bugün geldiğimiz noktada 1 trilyon 17 milyar liraya fırlamış. 20 senelik AK parti iktidarı sonunda halkın bankalara olan borcu 170 misli artmış. Özel sektörün banka borcu 88 milyar liraydı, bugün 5 trilyon liranın üzerine çıkmış.

Boşuna demiyoruz: Faiz nas, tefecilere ananas!

Bütçeden faize ilk 7 ayda 151 milyar TL verildiğini, yıl sonuna kadar toplam 329 milyar verileceğini hatırlatan Erbakan, iktidarın faiz lobisini sevindirdiğini belirterek, “Açlık sınırının da altına yaşamaya mahkum edilmiş durumdaki vatandaşlarımıza, Sayın Maliye Bakanı’nın gözlerindeki ışıltıyla karnını doyurma tavsiyesinde bulunuyor. Gözlerindeki ışıltıyla  Sayın Maliye Bakanı vatandaşı oyalayadursun, diğer taraftan iktidar milyarlarca dolar bir avuç imtiyazlı azınlığa, faize, Kur Korumalı Mevduat Hesaplarına ve kamudaki israfa aktarmaya devam ediyor. Kur Korumalı Mevduat hesaplarına geçtiğimiz 5 ayda 60 milyar lira verildi. Yıllardan beri oyalanan EYT mağdurlarının talepleri bu para ile giderilebilirdi. Devlet bütçesinden 7 ayda faize verilen para 151 milyar lira… Faize verilen bu parayla çiftçinin, köylünün bütün borçlarını silinip sıfırlanabilirdi. 2022 yılı içerisinde faize ödenecek toplam para 329 milyar lira. Biz boşuna demiyoruz ‘Faiz Nas, tefecilere ananas’. Bu duruma en çok faiz lobisi, tefeciler faizle para kazananlar seviniyor.” diye konuştu.

One Minute Sayın Erdoğan!

İktidarın İsrail ile normalleşme adımlarına da sert tepki gösteren Fatih Erbakan, ekonomik sıkışmışlığın bu adımları atmaya mecbur bıraktığını belirterek şöyle devam etti:
“Öyle bir sıkışmışlık halindeler ki bir vakitler ‘One minute’ gösterisini seçim malzemesi yapanlar, bugün göz göre göre çoluk çocuk demeden soykırım suçu işlemeye devam eden Terörist İsrail’e Büyükelçi Konsolos atama noktasına geldiler. Hani İsrail katildi, hani çocuk öldürmesini çok iyi bilirdi? Hani ‘one minute’ diyorduk? Ama açlık sofuluğu bozdurur.  Öylesine sıkıştılar ki ABD’den, İsrail’den medet umuyor, Amerika ile ilişkilerini düzeltmek için İsrail ile ilişkisini düzeltmek zorunda olduğunu biliyor ve daha geçen hafta Gazze’de çoluk çocuk demeden katleden ‘İsrail ile ilişkileri düzeltiyorum ve büyükelçi atıyorum’ diyorlar. Geçtiğimiz günlerde, çok ses getiren ikazlarla dolu açıklamamızda, İktidara İsrail ile yakınlaşmasında ‘One Minute’ demiştik. Buradan, Kahramanmaraş’tan, bir kez daha sesleniyorum…One Minute Sayın Erdoğan!  One Minute Sayın Erdoğan! ‘Ben bir damla Mehmetçik kanını bütün bir Amerikan bütçesine değişmem’ diyen Milli Görüş nerde, bunlar nerde?”

‘Suriye ile yakınlaşma çabalarını olumlu karşılıyoruz’

‘İktidarın Suriye ile yakınlaşma çabalarını her ne kadar gecikmiş olsa da olumlu bir adım olarak görüyoruz.’ diye Fatih Erbakan, sığınmacı sorununun çözülmesi için bir  an önce Esad ile masaya oturulması gerektiğini belirterek, “Daha ilk başta düğmenin yanlış iliklenmesinden milyonlarca Suriyeli kardeşimiz yerinden yurdundan oldu, yüz binlerce Suriyeli kardeşimiz öldü, sakat, öksüz, yetim kaldı ve işin en sonunda hiçbir şey de elde edilemedi. Esad koltuğunda oturmaya devam ediyor, topraklarının tamamına yakını geri aldı, orada seçimleri yaptı 'Seçimi de kazandım' dedi ve bugün Halep'te, Şam'da, Suriye'nin değişik yerlerinde Esad, devlet başkanı olarak esnaf ziyaretleri yapıyor. 'Zararının neresinden dönülürse kardır' diyoruz ve bir an önce Suriye yönetimiyle anlaşılması ve ülkemizde Suriyeli misafirlerimizin can güvenlikleri de teminat altına alınmak şartıyla ülkelerine gönderilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Bu noktadan sonra kendi vatanlarına dönmeleri kendiler için de bizler için de en hayırlı olandır. Ayrıca milli görüşçüler olarak önemli bir noktayı daha vurguluyoruz. Orada Sünni Arap nüfusun Türkiye'ye gönderilmesi ve orada boşlukta kalan bölgede ABD ve İsrail, PYD/YPG aracılığıyla bir terör devleti kurma planı var. Orada Suriyeli Araplardan oluşan bölgelerde bir teröristan devleti kurma planı var. O nedenle o bölgelerin boş kalmaması, buradaki Suriyeli Arap kardeşlerimizin, misafirlerimizin tekrardan kendi şehirlerine, kendi topraklarına dönmesi bu bakımdan da büyük önem arz etmektedir. İnşallah sağ salim, can güvenlikleri de temin edilerek bir an önce dönmeleri sağlanır diye ifade ediyorum." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fatih Erbakan, Gaziantep'te yaşanan kaza sonrası taziye mesajı yayımladıÖnceki Haber

Fatih Erbakan, Gaziantep'te yaşanan kaza...

Mahmud Abbas tutuklanacak mı?Sonraki Haber

Mahmud Abbas tutuklanacak mı?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar