Fatih Erbakan partisinin Ahlaklı Belediyecilik Manifestosu’nu açıkladı: Yolsuzluk, israf ve rüşvete asla geçit verilmeyecek!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fatih Erbakan partisinin Ahlaklı Belediyecilik Manifestosu’nu açıkladı: Yolsuzluk, israf ve rüşvete asla geçit verilmeyecek!
Abone ol
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kazandıkları belediyelerde uygulama sözü vererek partisinin Ahlaklı Belediyecilik Manifestosunu açıkladı. Buna göre Yeniden Refahlı Belediyelerde Yolsuzluğa, israfa, rüşvete asla göz yumulmayacak, bankamatik memurlarına, sosyal medya elemanı adı altında trollere fırsat verilmeyecek ve denk bütçe oluşturulacak…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, bir otelde düzenlenen Yeniden Refah Partisi Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.


Yeniden Refah Partisi yerel seçimlerin tartışmasız galibidir’


Partisinin Milletvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan başta olmak üzere 63 belediye başkanı, meclis üyelerinin ve katıldığı programda konuşan Erbakan, partisinin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yüzde 6,2 oy alması sonucu üçüncü parti olduğunu kaydederek, “Bu büyük başarı, hepimizi sevindirdi. Belediye Meclisi seçiminde Türkiye geneli oy ortalamamız yüzde 7’ye ulaştı. Bu sonuçlara göre bir önceki seçime göre oylarını yüzde yüzün üzerinde artırarak 31 Mart seçimlerinin tartışmasız galibi ve zafer kazanan partisi Yeniden Refah Partimiz olmuştur. Yeniden Refah Partimiz, bugün Türkiye siyasetinin parlayan yıldızıdır ve Türkiye siyasetinin en güçlü aktörü ve anahtar partisi konumundadır”şeklinde konuştu.


Bu sonuçlar Yeniden Refah Partimizin iktidar yürüyüşünün ayak sesleridir’


Yerel Seçimlerde partisinin 20 ilde yüzde 10’un, 132 ilçede yüzde 20’nin ve 210 ilçede de yüzde 10’un üzerinde oy aldığını hatırlatan Erbakan, “Yeniden Refah Partisi, belediye başkanlığını kazanmasa bile pek çok bölgede başarı göstermiştir. Milletimiz tercihini milli görüşten ve Yeniden Refah’tan yana kullanmıştır. Bu sonuçlar milli görüşün ikinci kırk yılda yeniden şahlanışı demektir ve Yeniden Refah Partimizin iktidar yürüyüşünün ayak sesleri demektir” ifadelerini kullandı.


Belediye başkanlarımız milletin hizmetkarı olacaklar’


Yeniden Refah Partisi’nden seçilen belediye başkanlarının, başkanlık makamını ticaret makamı olarak değil, ibadet makamı olarak göreceklerini kaydeden Erbakan, “Belediye başkanlığı makamını kendisini ve akrabalarını zengin etmek için kullanılan bir ticaret makamı olarak görmek, rant belediyeciliğinin özelliğidir. Ahlaklı belediyecilikte belediye başkanlığı makamı ticaret değil, ibadet makamıdır. Belediye başkanlarımız yolsuzluğu, israfı, rüşveti ortadan kaldıracaklar Belediyelerde lüks ve şatafata son verecekler. Adam kayırmaya, torpile, adaletsizliğe son verecekler. Milletimizle aralarına mesafe koymayacak, milletin efendisi değil, hizmetkarı olacaklar” dedi.

 

Resim

 

Belediyelerin yönetiminde yolsuzluğa asla müsaade edilmeyecek’


Açıklamalarının sonunda Ahlaklı Belediyecilik Protokolü’nü ilan eden ve bunları kazandıkları belediyelerde uygulayacakları sözünü veren Erbakan, o maddeleri şöyle sıraladı:
“Belediyelerin yönetiminde yolsuzluğa asla müsaade edilmeyecek. Tüm faaliyetlerin şeffaf ve denetlenebilir şekilde yürütülecek. Belediyelerimizin bütün kademelerinde rüşvete kesinlikle geçit verilmeyecek.


*Belediye harcamalarında israfa son verilecek. Belediye bütçesinden harcama yaparken kendi cebimizden harcama yapmaktan daha hassas davranılacak ve en kısa sürede ‘Denk Bütçe’ gerçekleştirilecek.


*İhtiyaç fazlası makam araçları alınmayacak. İhtiyaç hasıl olduğunda ülkemizde üretilen binek araçların tercih edilecek. Hali hazırda belediyenin elinde bulunan ve ihtiyaç fazlası durumunda olan araçlar elden çıkartılacak.


*Sosyal medya elemanları adı altında “trol” olarak bilinen çalışanlara ödeme yapılmaması ve reklam, tanıtım bütçelerinde bu elemanlar için ödenek ayrılmaması,


*Çalışmayan yani bankamatik memuru olan kişilerin durumunun tespit edilerek işine son verilecek ve personel istihdamında sadece liyakat esas alınacak, adil davranılacak.
*Nesillerimizi tehdit eden LGBT projesi ile en etkili şekilde mücadele edilecek, gençlerimizin ve çocuklarımızın bu felaketten korunması için gerekli çalışmalar yürütülecek.
*Sokak hayvanlarının mümkün olduğu kadar sahiplendirilmesi, sahiplenilmeyen ve tehlike arz eden hayvanların oluşturulacak en yüksek standartlı barınaklarda veterinerler gözetiminde hayatlarına devam etmelerinin sağlanacak. Böylelikle kamu düzeninin ve kamu sağlığı da koruma altına alınmış olacak.
*Dar gelirli vatandaşlarımızın gıda, giyim, eğitim, sağlık giderlerinin temin edilmesinde hassasiyet gösterilmesi, ayrıca bu vatandaşlarımıza gelir sağlayacak, kendi ihtiyaçlarını temin edebilecek duruma getirecek projelerin hayata geçirilmesi
*Girişimcilerle, üniversitelerle ve meslek odaları ile yakın işbirliği sağlanarak halkımız için yeni istihdam alanları oluşturulması, bu istihdam alanlarının yapılması için her çeşit kolaylığın sağlanması
*Uygulanan ekonomik program nedeniyle zor durumda olan esnaf ve çiftçilerimizi desteklemek için bütçe imkanları çerçevesinde projeler geliştirilmesi”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Yerlikaya'dan 1 Mayıs açıklamasıÖnceki Haber

Bakan Yerlikaya'dan 1 Mayıs açıklaması

Altınöz: İmamoğlu adeta siyonizme destek açıklaması yapıyor!Sonraki Haber

Altınöz: İmamoğlu adeta siyonizme destek...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar