İngiltere'de Atatürk 'ün Sevdiği Şarkı ve Türkülerle Cumhuriyetin 100.Yılı Özel Konserleri başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İngiltere'de Atatürk 'ün Sevdiği Şarkı ve Türkülerle Cumhuriyetin 100.Yılı Özel Konserleri başladı
Abone ol
Londra, Birmingham, Manchester Türk Sanat Müziği Korolarının Şef Suat SANCAR, Yönetimindeki Atatürk 'ün Sevdiği Şarkı ve Türkülerle Cumhuriyetin 100.Yılı Özel Konserleri serisinin ilki dün akşam; İngiltere'nin ilinci büyük şehri Birmingham da Birmingham TSM Korosunun Konseri ile görkemli bir şekilde başladı.

Kurucu Başkan ,Bestekar, Ses Sanatçısı ve Koro Şefi Suat Sancar 'ın yaklaşık yirmi yıldır faaliyet gösteren korosu Londra Türk Sanat Müziği Korosundan sonra; ilk olarak Manchester TSM Korosunu topluma kazandırması ardından, bu yılda Birmingham TSM Korosu faaliyete geçmiş oldu.. Kuruluşunun yaklaşık sekiz ay sonrası; West Midlands bölgesinin en büyük ikinci salonu St. Caterine Katolik kilisesinde muhteşem bir icra ile gerçekleştirdi.

 

Dünya çapında ünlü sanatçıları aĝırlayan St Caterine Kilisesi salonu, Türk Müziği nağmeleri ole coştu Cumhuriyetin 100.Yılına özel, Büyük önder ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Sevdiği Şarkı ve Türkülerden oluşan repertuvara yer verilen konserin sunuculuğunu Günay Measey yaptı, Konserin solistleri ise sırasıyla, Ebru Tez, Tuğçe Bıçakçı, Begüm Canan Yıldız, Müge Stubbert, Atilla Sancar, Bahar Çaylak, Bircan Tüzen, Halil Lale, Nesli Arı, Emir Ferhatoğlu, Nurettin Çıraklı, Akın Yıldız oldu.

Koro ve sololara icraceden saz sanatçıları ise Kanunda Naci Göçen, Kemanda Berkan Sırel, Piyanoda Beste Cıkcık, Bağlamalarda,Erdal Demir ve Akın Yıldız, Ritm saida ise Muammer Sağlam yer aldı.

 

Bestekar Ses Sanatçısı ve Koro Şefi Suat Sancar 'in bölümünde; Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitlerine isimli şiirine okuduĝu kaside tüm salonda hüzün ve hayranlıkla dinlendi. Şef Suat Sancar 'ın öĝrencilerinden Brunel Universitesi Müzik bölümü mezunu Beste Cıkcık ile yaptıkları düet dinleyicileri adeta büyüledi.

 

VALİDEN MORAL ZİYARETİ OLDU

West Midlands Valisi Andy Street yoğun programı arasında; Sanatçı Şef Suat Sancar başta olmak üzere, tüm koristlere moral amaçlı bir ziyarette bulunrak başarılar diledi. Sanatçı Suat Sancar ile yapılan roportajda, yoğun ve zahmetli bir çalışma süreci ardından West Midlands bölgesinde koromuz bu akşamki başarılı konseri ile, toplumumuzun sanat sesi ve ruhu olduĝunu ispat etmiştir. Bu gecede bizlerle olan deĝerli müziksever dinleyiciler başta olmak üzere; gecenin sahnelenmesinde emeği geçen West Midlands Turkish Association 'a başkanları koromuzun da üyesi Göktuğ Tenekeci bey nezdinde, tüm mütevvelli heyetine; Ana Sponsorumuz ESTE MEDICAL GROUP 'a, Basın Sponsoru TURKISHPRESS UK 'ye , tüm destekçilere ayrı ayrı içten teşekkür ve sevgilerini sundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınöz: İmamoğlu adeta siyonizme destek açıklaması yapıyor!Önceki Haber

Altınöz: İmamoğlu adeta siyonizme destek...

İngiltere'de Filistin Sergisi açıldıSonraki Haber

İngiltere'de Filistin Sergisi açıldı

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar