Londra Türk Sanat Müziği Korosu UNESCO Aşık Veysel konseri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Londra Türk Sanat Müziği Korosu UNESCO Aşık Veysel konseri
Londra Manchester Bournemouth Türk Sanat Müziği Korolarının Şef Suat Sancar yönetimindeki UNESCO Aşık Veysel yılına özel olarak düzenlemiş olduğu "Eşsiz Nağmeler Konseri", konuk sanatçı Derya Alibabaoğlu'nun da Aşık Veysel türküleri ile sahne aldığı bir etkinlik ile gerçekleştirildi.

Eşsiz Nağmeler Konseri

Londra Türk Sanat Müziği Korosu

İngiltere Kraliçesi Majesteleri II. ELIZABETH'in taltif ve teşekkürleri ile onurlandırmış olduğu bestekar, ses sanatçısı ve koro şefi Suat SANCAR tarafından kültür ve sanatımızın İngiltere'de yaşatılması ve yaygınlaştırılması amacı ile Mayıs 2005 tarihinde kuruldu.

Londra TSM Korosu başarıyla geçen on yedi yılın ardından önce Eylül 2022'de "Bournemouth Türk Sanat Müziği Korosu"nu, ardından da Şubat 2023'de "Manchester Türk Sanat Müziği Korosu"nu bünyesine katmıştır.

Kısa bir sürede hazırlanan Manchester Türk Sanat Müziği Korosu geçtiğimiz hafta 20 Mayıs Cumartesi akşamı Manchester'de sanatseverlere başarılı bir konser verdi.

27 Mayıs Cumartesi akşamı ise Londra Türk Sanat Müziği Korosu Başkanlığında branşları olan Manchester ve Bournemouth TSM Koroları ile birlikte İngiltere tarihinde bir ilki gerçekleştirerek üç Türk Sanat Müziği Korosu aynı sahnede buluşup müzikseverlere muhteşem bir konser ziyafeti verdi.

Konserde sanat müziğinin nadide eserlerinden oluşan repertuvarının seslendirilmesinin yanısıra, bu yılın UNESCO tarafından büyük halk ozanımız Aşık VEYSEL'in yılı olması münasebetiyle konuk halk müziği sanatçısı Derya ALİBABAOĞLU tarafından Aşık VEYSEL türküleri seslendirildi.

Geceye KKTC Büyükelçisi Çimen KESKİN, KKTC Konsolos Muavini İsmail ŞAHİNOĞLU'nun yanısıra seçkin konuklar ve müziksever dinleyiciler katıldı.

Üç koronun ortak konserinin solistleri 
Ayşe ÖZİÇ, Sumru AHMET, Emre GÖKYİĞİT, Meral SIREL, Emir FERHATOĞLU, Atilla SANCAR, Sevim HATİPOĞLU ve Bircan Adalmış TÜZEN 
birbirinden güzel eserleri başarıyla yorumladılar.

Şef Suat SANCAR'ın Brunel Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu öğrencisi Beste CIKCIK ile seslendirdiği Aşık VEYSEL türkülerinden oluşan düet ise dinleyicileri duygulandırıp büyük beğeni topladı.

Eşsiz Nağmeler Konseri"nin sunuculuğunu Tuğba Yücel YARİMOĞLU yaparken, Koro Başkanı ve Şefi Suat SANCAR'ın eşi Korolar Başkan Yardımcısı Victoria SANCAR ise programın İngilizce sunumunu gerçekleştirdi.

Gecenin sonunda sponsor firmalar "METO Print Doctors 4 You", "Turkish Press" ve "WIW Inspire Salon" şirketlerine teşekkür plaketleri sunuldu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP listelerinden vekil seçilen Gelecek Partililer istifa dilekçelerini verdi: Her parti özeleştiri yapmalıdırÖnceki Haber

CHP listelerinden vekil seçilen Gelecek...

İYİ Partili isim duyurdu: 28 Mayıs itibari ile seçim ittifakı bitmiştir!Sonraki Haber

İYİ Partili isim duyurdu: 28 Mayıs itiba...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar