Murat Marap, Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Murat Marap, Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı
Davam Haber Genel Yayın Yönetmeni, Kanal 34 TV "Yeni Bir Söz" yapım ve sunucusu olan Murat Marap Yeniden Refah Partisi'nden milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Davam Haber Genel Yayın Yönetmeni, Kanal 34 TV "Yeni Bir Söz" yapım ve sunucusu olan Murat Marap Yeniden Refah Partisi İstanbul 2. bölgeden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yeniden büyük Türkiye için çalışacaklarını belirten Murat Marap; "Genel Başkanımızın dediği gibi bizler Yeniden Refah Partisi olarak seçim tarihi ile ilgili tartışmalara asla girmedik. Sanki bu Pazar seçim olacakmış gibi çalıştık" dedi.

Marap; Bizler diyoruz ki kurtuluş için geçmişte bu milletin yüzünü güldürmüş, kapı gibi iş bitirme belgeleri ve altın yaldızlı referansları olan Milli Görüş'ten, Yeniden Refah'tan başka çare yok. Milletimizin teveccühü ve ferasetiyle, teşkilat mensuplarımızın gayreti ve terlemesiyle 14 Mayıs'ta Milli Görüş'ü yeniden iktidara taşıyacağız. Bu aziz milleti Milli Görüş ile kurtaracağız. Zafer Milli Görüşçülerindir ve zafer yakındır" dedi.

Murat Marap yaptığı açıklamada;

"Milli Görüş davasına daha küçük yaşlarda girmiş biri olarak diyorum ki, dün nasıl merhum Erbakan hocamıza sadık kaldık ise bugün de genel başkanımız sayın Fatih Erbakan Bey'e sadık kalarak bu kutlu davaya hizmet etmeye devam ediyoruz. Milli Görüş camaiasının bir ferdi olarak ülkeme, vatanıma ve milletime yapacağım onca hizmetin olduğunu düşünerek yıllarca hizmetinde olduğum Yeniden Refah Partisi'nden aday adaylığımı açıklıyorum"

Yeniden Refah Partisi 2. Bölge'den aday adayı olduğunu açıklayan Murat Marap; "Önümüzdeki seçimlerin çok kritik öneme sahip. Erbakan Hocamın dediği gibi Türkiye'de iki tane parti var, biri Yeniden Refah Partisi diğeri ise diğerleri. Çünkü hepside Avrupa Birliği'ni istiyor, faizci sistemi savunuyor." dedi.

14 Mayıs 2023 seçimlerinin ülkemize, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum diyen Murat Marap; "14 Mayıs akşamı inşallah Yeniden Büyük Türkiye'nin adımlarının atılacağı gün olacaktır" şeklinde konuştu.

Murat Marap Kimdir?

Aslen Trabzon'un Sürmene ilçesinden olan Murat MARAP 1975 Samsun doğumludur.

İlk, orta ve liseyi Samsun'da okudu. İlk gazetecilik hayatına lise yıllarında iken İktisatçı Yalçın TOZLU'nun vesilesi ile muhabir olarak atıldı.

Askerliğini İzmir'de yaptıktan sonra bi dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştı.

Gazi Üniversitesi'nde gazetecilik üzerine eğitim aldı.

Samsun'da kısa bir dönem özel bir dergide çalışan Murat MARAP İstanbul'da iki farklı dergide Haber Müdürü ve İstihbarat Müdürü olarak görev yaptı.

KANAL 34 TV'de "Yeni Bir Söz" programı yapımcısı ve Moderatör olarak görev yapan Murat MARAP, 2022 yılında YILIN GAZETECİSİ seçilerek "ALTIN KALEM" ödülüne layık görülmüştür.

Erbakan Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve ardından Erbakan Vakfı Beyoğlu İlçe Başkanlığı yaptı.  

Murat Marap, Siyasi hayatına Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyor.

DAVAM HABER Genel Yayın Yönetmeni olarak görevini devam ettiren Murat MARAP  evli ve1 erkek evlat sahibidir.

Kaynak:DAVAM HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bolu'da 4,8 büyüklüğünde depremÖnceki Haber

Bolu'da 4,8 büyüklüğünde deprem

Yeniden Refah’ta milletvekili aday adaylığı başvuru süresi uzatıldıSonraki Haber

Yeniden Refah’ta milletvekili aday adayl...

Haber Yorumları

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar