Kalbi Selim Derneği

Temel Karamollaoğlu'ndan flaş karar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Temel Karamollaoğlu'ndan flaş karar
Saadet Partisi'nde bir dönem sona eriyor. Temel Karamollaoğlu'nun Saadet Partisi Genel Başkanlığını bırakma kararı aldığı iddia edildi.

2016 yılında gerçekleştirilen 6. Olağan Kongre'de Saadet Partisi genel başkanlığı görevine getirilen Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlığı bırakma kararı aldığı öğrenildi.

BU HAFTAKİ BASIN TOPLANTISINA ÇIKMADI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündemdeki konuların değerlendirildiği haftalık basın toplantısına da çıkmadı. Sürpriz bir şekilde Genel Başkanvekilliğine atanan Sabri Tekir kameraların karşısına geçti.Dikkat çeken gelişmelerden biri de, parti tarihinde ilk kez genel başkanvekili atanması oldu.

OLAĞAN KONGRE YIL SONUNA DOĞRU YAPILACAK

Saadet Partisi'nde yeni genel başkanın seçileceği olağan kongrenin, yıl sonuna doğru gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kongrede mevcut Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun ise aday olmayacağı konuşuluyor.'MİLLET İTTİFAKI'NDA OLMAYACAK' İDDAİSI

Yeni parti yönetiminin, HDP'nin desteklediği CHP ve İYİ Parti'nin yer aldığı Millet İttifakı'nda olmayacağı iddia edildi.

OĞUZHAN ASİLTÜRK HAREKETE GEÇMİŞTİ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, geçtiğimiz günlerde yönetim değişikliği için harekete geçmişti.

Oğuzhan Asiltürk, kendi gözetiminde bir liste hazırlayıp kongre başkanlığına sunacaklarını ifade ederek, “Erbakan hocamızdan sonra, Saadet Partisi'nde görev yapan kardeşlerimiz, sâdece iktidarı tenkit etmekle yetindiler. Böyle olunca, ahlâki ve mânevî değerleri savunduğu için, Saadet Partisini destekleyenlerin desteği azaldı. Bu destek azaldığından dolayı, bir önceki seçimde Milletvekili çıkaracak kadar oy aldığımız illerde, seçim işbirliği dolayısıyla baraj uygulanmadığı halde, aynı oyu alamadığımız için Milletvekili çıkaramadık” demişti.

'GENİŞ İSTİŞARELERLE LİSTE HAZIRLANACAK'

Asiltürk, “Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüş'e kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” ifadelerine yer vermişti.

Kaynak:Haber7


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 25 zam!Önceki Haber

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 25 zam!

AK Parti'den CHP'li Öztrak'ın sözlerine cevap: Ahlak dışı bir düşmanlık...Sonraki Haber

AK Parti'den CHP'li Öztrak'ın sözlerine...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar