TİMBİR Yönetim Kurulu Haber Sitelerini Davet Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TİMBİR Yönetim Kurulu Haber Sitelerini Davet Etti
Abone ol
7 Mart 2023 tarihinde yayınlanan 6906 sayılı kararname ile resmen kurulan, yurt dışında ve ülkemizdeki internet medya mensuplarının bir araya gelerek 104 kurucu üye ve sayıları 1000’i geçen internet haber sitesinden oluşan Türk internet medya birliği resmi çalışmalarına başladı.

Türk İnternet Medya Birliği kurucu yönetim kurulu ilk toplantısını Genel Başkan Dr. Süleyman Basa başkanlığında 12 Nisan 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdi. Toplantıya yönetim kurulu üyeleri, TİMBİR Başkan Yardımcısı Balkan Günlüğü Gazetesi Sahibi Rıfat Sait, Azerbaycan Televizyonu Türkiye Temsilcisi Yalçın Aliyev, Çay TV Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır, Hukukçu Cüneyd Altıparmak ve İMEF Genel Sekreteri Abdurrahman Aksu katıldı.

 

TİMBİR KURUCUSU MERHUM FERHAT LAP ANILDI

 

TİMBİR kurucu yönetim kurulu olarak bir araya gelen heyet, ilk toplantıda öncelikle kurumsallaşma sürecinde elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Amasya Temsilcisi Ferhat Lap başta olmak üzere Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden medya mensupları için saygı duruşunda bulundu.

 

TİMBİR GENEL KURUL’A HAZIRLANIYOR

Kuruluş aşaması değerlendirilen TİMBİR'de 2023 stratejik vizyonu konuşuldu. Kurucu yönetim kurulu ayrıca birliğin ilk genel kurul gündemini, birlik organlarının ve oluşumunu, istişare yapıların teşekkülünü, medya alanındaki kamu otoriteleri ve kurumları ile yapılacak ortak çalışmaları, internet mecrasındaki yeni çalışmaları ele aldı. Heyet, medya etiği, ihtisas haberciliği ve güvenli internet medyası temalarına öncelik verileceğini açıkladı.

 

TİMBİR, İNTERNET MEDYASINDA BİRLİĞİN ADI VE GÜCÜDÜR

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa birliği resmi olarak kabul edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde emeği geçen, katkı koyan ve kendilerini anlayan herkese teşekkür etti. Dr. Basa, "TİMBİR internet medyasının amiral gemisidir, gerçek haberciliğin, etik kurallar çerçevesinde çağdaş konumuna dair çalışmaları yürütmek ve uygulamak, bu konudaki resmî muhataplara sunmak suretiyle katkı sunacaktır” dedi.

 

TİMBİR KURUCU YÖNETİM KURULUNDAN İNTERNET HABER SİTELERİNE DAVET

Kurucu yönetim kurulu Türkiye’de ve dünyada yayın yapan tün internet medya mensuplarını TİMBİR’e üye olmaya davet etti. https://timbir.org/uyelik-formu/ sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmak başvuru için yeterli. Sonrasında birlik yetkilileri başvuruyu değerlendirerek Yönetim Kurulu onayı ile üyelik gerçekleşmiş oluyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akşener’den 6’lı masaya bir tekme daha!Önceki Haber

Akşener’den 6’lı masaya bir tekme daha!

İşadamı Ersin Atilla: OSB ve Serbest Bölge, Samsun ekonomisini üst sıralara taşıyacakSonraki Haber

İşadamı Ersin Atilla: OSB ve Serbest Böl...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar