Zonguldak’ta maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Zonguldak’ta maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde TTK’ya bağlı Armutçuk Müessesi’ne ait maden ocağında göçük meydana geldi. GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, göçük altında 4 kişi olduğunu belirtti. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, meydana gelen göçükle ilgili yaptığı açıklamada içeride 280 kişi olduğunu ancak herhangi bir risk teşkil etmediğini belirterek göçükten etkilenen 4 kişi olduğunu söyledi. Göçük altında kaldığı değerlendirilen işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı. AFAD, UMKE, sağlık, polis ve TTK tahlisiye ekipleri de bölgeye sevk edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, göçük altında kalan 4 kişiden üçünün sağ kurtarıldığını, bir işçinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde TTK’ya bağlı Armutçuk Müessesi’ne ait maden ocağında göçük meydana geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, göçük altında kalan 4 işçiden 3'ünün sağ kurtarıldığını 1 işçinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

GMİS ( Genel Maden İşçileri Sendikası) Genel Başkanı Hakan Yeşil, yaptığı açıklamada, olayı öğrenir öğrenmez olay yerine hareket ettiklerini ve göçük sonrası ellerine net bir sayı ve bilgi ulaşmadığını belirterek, bölgede çalışan maden işçilerinin başlarına taktıkları baretlerde yer alan çiplerin incelenerek kaç kişi olduğunun tespit edilmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

Öte yandan göçük ihbarı sonrası AFAD, UMKE, sağlık, polis ve TTK tahlisiye ekipleri de bölgeye sevk edildi.

Göçük altında kalanlar var

Genel Maden İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, göçük altında 4 kişi olduğunu söyledi. Göçük altında kaldığı değerlendirilen işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu: İçeride 280 kişi var

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, meydana gelen göçükle ilgili açıklamalarda bulundu. Hacıbektaşoğlu, içeride 280 kişi olduğunu, ancak 4 kişinin etkilendiğini belirterek, 'göçük altında kalan işçilerden biri sağ olarak çıkarıldı, diğer üç işçiyle iletişim kuruldu' dedi.

Yaralı işçi, ambulansla Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Meydana gelen göçüğe 75 kişilik ekiple müdahale ediyor.

Kaynak:Yenişafak


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mustafa Doğan; "Aday adaylığı sürecimiz başlamıştır"Önceki Haber

Mustafa Doğan; "Aday adaylığı sürecimiz...

DEPREM ŞÛRASI BAŞLIYORSonraki Haber

DEPREM ŞÛRASI BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar