Halis ÖZDEMİR

Halis ÖZDEMİR

Mail: [email protected]

Atlantik İttifakı Çatlıyor mu? TÜRKİYE'NİN YAKIN GELECEĞİ (4)

Şanghay İttifakı ve Çin Kasırgası
 

 

Atlantik ittifakında zaafiyet oluşması sonrasında ABD bölünmeye gider mi? Yahudi ve Hristiyanlar arasındaki yol ayrılığı dünyanın endişe ile izlediği Çin kasırgasının önünü açar mı? 

Türkiye bu durumdan nasıl etkilenir?
 

Çin rejiminin komünist olması Çin halkının özellikle Han Çinli denilen Çinlilerin tanrı inancının olmaması ve toplum olarak gerek batılı toplumların gerekse doğulu toplumların buna Asya ve Afrika da dahil olarak düşünebiliriz hiçbirisi ile değer bağı olmaması, hatta dünyanın diğer kısımları ile insani hiçbir değer yargısının olmadığı göz önüne alındığında Çin’e ne Yahudiler ne Hristiyan dünyası ne de İslam alemi geçit vermeyecektir. 
 

Son zamanlarda Çin’in özellikle Afrika ülkelerine nüfuz etmesi ve Çin taktikleri dünya milletleri tarafından anlaşılmıştır. Çin’in emperyalist emellerini ve ülkeleri işgali savaşla yapmadığı, ekonomik anlaşmalar ve tekeller oluşturmak yolu ile gerçekleştirdiği artık bilinmektedir. 

Buna rağmen özellikle Türkiye dikkatli hareket etmek sureti ile kendisini örnek alan ülkelerin de Çin tuzağına düşmelerinin önüne geçecektir.
 

Batılı ülkeler gücü hak sebebi sayma anlayışı ile bu güne kadar ve bundan sonra da emperyalist davranmaktan asla vazgeçmeyecektir. Huylu huyundan vazgeçmez! 

Ayrıca hepsinden önemlisi kurdukları dolar ve faiz sistemi ile dünyayı sömürmeye devam etmekteler. 
 

Yani al birini vur ötekine!
 

Makalenin bu kısmının konusu Çin olması sebebi ile Çin ile ittifak içinde olan Şanghay beşlisine ilaveten İran ve Pakistan da ittifakın içine girmişlerdir. Rusya ve komşumuz İran kadim dost Pakistan ve Türk devletleri Çin ile ittifak içindeler!
 

Çin komünist yönetimi sebebi ile bir buçuk milyar nüfusun nerede ise onda biri dışında kalan yani Komünist parti mensupları dışında kalan geniş halk kitleleri tabiri caizse tam emek sömürüsü ve hürriyet yoksunluğu ile dünyaları karartılmakta olduğunun artık Çin halkı da farkındadır. Kapalı devlet ve kapalı toplum olmaları Çin’in bu yanını dünya kamuoyunun dikkatinden kaçırmakta olsalar da mızrak çuvala sığmamaktadır. 
 

Özellikle Doğu Türkistan’da yaptığı Soykırım zulüm bir milletin topyekün yok edilmesi artık dünyanın dikkatinden kaçmamaktadır.
 

Çin BM insan hakları örgütünde ve Avrupa İnsan Hakları mahkemelerinde soykırım yaptığı ve insan hakları ihlalleri yaptığı kararları ve açıklamalarında beyan etmişlerdir.

Zulüm ile abat olmak mümkün olmamaktadır.
 

Çin yolun sonuna gelmiş Komünist Çin yönetiminin ömrü sayılı hale gelmiştir.

Çin’den en az on iki veya on altı devlet çıkacaktır.
 

Özellikle İslam dünyası sessizliğini bozmalı ve Çin’i Doğu Türkistan’da yaptıklarını kabul etmediklerini devletler arası ilişkilerinde bunu gözardı etmeyeceklerini net bir şekilde belirtmeli ve gerekli tepkiyi göstermeliler.
 

Zulme sessizlik asla kabul edilemez!
 

 

Türkiye seçimlere gidiyor!
 

 

Türkiye asrın felaketinin arkasında ve dünya da bu hal ve şerait içindeyken Mayıs ayı içinde seçimlere gidecek. Bu seçimde aziz milletimiz ülkemizi geleceğe taşıyacak vizyon sahibi olduğuna inandığını, inandıklarını yönetime getirecek! Ya IMF ile yoluna devam edecek, PKK’nın siyasal uzantısını ya da “dağdan indim şehire” takımın devletin kılcal damarlarına sirayet etmesine, ülkeyi “yedi kocalı Hürmüz” yönetimine emanet edecek ve ABD Başkanı Biden’ın dostlarımızla diye başlayan cümlesinde Türkiye’de kendi istediklerini yönetime getirmelerine fırsat verecek! Ya da Türk Devletler Teşkilatı ve İslam Toplulukları Birliği yolunda Türkiye’nin çıktığı liderlik yolculuğuna katkı verecek! 
 

Ben aziz milletimin idrakine, ferasetine güveniyorum! Biden ve müttefiklerini sevdirmeyecek, ülkeyi IMF kıskacına sokmayacaktır.
 

İstikbal Türkiye’nindir İstikbal Türk Müslüman Birliğinindir!

Türkiye tarihi zaman diliminden geçmektedir. Türkiye’nin birliği dirliği esastır.

Türk milleti oldu bittilere meydan vermeyecektir!
 

Geleceğimiz bugünden daha aydınlık olması dileği ile.
 

 

Vesselam

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar