İsmail Karakaş

İsmail Karakaş

Mail: [email protected]

Çalışkan Belediye Başkanları Aranıyor!

Doğumdan, düğüne, düğünden vefata kadar halkına hizmet edecek yetenekli ve halka hizmet etmeyi seven şehri için gece gündüz canla başla  çalışacak çalmayacak çaldırmayacak kanunsuz işlere göz yummayacak, şehrin ruhuna uygun imar çalışmaları yapacak belediye başkanlarına ihtiyaç var.

Bu özelliklere sahip belediye başkan adaylarının seçilmesi temennisiyle...


31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan Yerel Seçimler yaklaşırken siyasi partiler, aday belirleme, seçim ittifakı, seçim kampanyası gibi konular da hız kazanmaya başladı.

Bu konuların  dışında akıllardaki soru şu ; 2024 seçimlerinden halkın beklentisi nedir?
Yerel seçimler, vatandaşların yaşadığı bölgedeki aldığı hizmetleri, yaşadığı sorunları ve çözümleri belirlemek için kullandıkları bir demokratik hak ve görevdir. Bu nedenle, halkımızın yerel seçimlerden beklentileri de oldukça yüksektir.Parti,aday ve şehir ayırt etmeden soruyorum...

Yeni gelecek veya yeniden seçilecek olan belediye başkanlarından halkın talepleri neler?

İyi bir altyapı ve temiz bir çevre mi?
6 Şubat depremlerinden sonra kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmesi mi?
Trafik sorunlarının çözümü mü?
İstihdamın artırılarak işsizlik sorununun bir nebze de olsa çözüme kavuşması mı?
Ucuz ulaşım mı?
Kültür sanat ,festival,eğitim ve spor faaliyetlerine ağırlık vererek halkın kültürel ve sosyal  ihtiyaçlarının karşılanması mı?
Festivaller ve kültür yolu festivali adı altında yapılan etkinliklerle dünyaca ünlü sanatçıları şehrinde ağırlaması ve onlara 1,5 saatlik konser karşılığında yüklü miktarlarda ödeme yapılması mı?
 (Bana göre halkın beklentisi bu değil.Çünkü sonrasında benzin zamları bahane edilerek 2-3 ayda bir ulaşıma yapılan ciddi zamlar halkı zor durumda bırakıyor.)
Ulaşımda öğrenci ve meslek gruplarının dışında ucuz bir tarife uygulanmalı.


En önemlisi;Şubat ayında yaşadığımız,asrın felaketi olarak adlandırılan onbinlerce insanın ölümüne ve evsiz kalmasına sebep olan depremlerde 11 ilimiz ciddi zarar gördü.Bazı şehirlerimiz resmen yerle bir oldu.Zaten önem arz eden kentsel dönüşüm depremle bir kez daha gündeme geldi ve artık hayati önem taşıyor.81 ilimiz de artık tetikte olmalı. Bu konuda bütün belediye başkanlarımız hassasiyetle davranmalı ve kentsel dönüşüme öncelik verilmelidir.


Bu ve daha fazla örneklendirebileceğimiz beklentiler halkın yerel seçimlerde hangi partiye veya  hangi adaya oy vereceğini belirleyecek olan faktörlerdir.


Halkımız, beklentilerini karşılayabilecek, güvenilir,başarılı, vizyoner, samimi, dürüst, çalışkan, halkçı,demokratik, yenilikçi, yaratıcı, çözüm odaklı adaylara ve partilere oy vermeye daha sıcak bakar.


Bu nedenle, adayların seçim kampanyalarında yüzde yüz halkımızın beklentilerine uygun vaatlerde bulunarak, önce şehrin acil olarak neye ihtiyacı varsa bu yönde projeler sunarak halkla iç içe iletişim kurarak,halkın desteğini almaya çalışması daha doğru olur.


Umarım 2024 yerel seçimlerinde Türkiyemiz için iyi yönde değişimlere şahit oluruz.Zira hayat şartlarının çok zor olduğu bu zamanlarda halkın huzurunu ve refahını gözetecek, içten ve samimi,kalbi şehri için atacak vizyoner başkanlara çok ihtiyacımız var.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar