Murat MARAP

Murat MARAP

Mail: [email protected]

İSLAM GÜNEŞİ BATI'DAN MI DOĞUYOR?

7 Ekim'de başlayan "AKSA TUFANI" sonrası terör örgütü İsrail'in başlatmış olduğu soykırım karşısında Filistin halkının dik duruşu dünyaya örnek oluyor.

Dünya milletlerin yanısıra müslüman toplumlarında Gazze'de işlenen zulmü seyrediyor olması insanlık adına utanç vericidir.

Küçüğünden büyüğüne, kadınından erkeğine tüm Gazze halkının onca zulme karşılık imanlarını ortaya koyup dik durmaları takdire şayan.

Öyle ki, terör örgütü İsrail tarafından bombalanan bir mahalden yaralı kurtulanlar tek sahibimiz ALLAH ve  "Hasbünallahü ve nimel vekil, "ALLAH bize yeter, O ne güzel vekildir" ayetini haykırmaları Batı toplumu tarafından hayretler içerisinde izleniyor.

Gazze'de bombalar altında yaşayan binlerce insanın imanına şahit olan Batı toplumu, Gazzelilerin bu dik duruşu karşısında hayranlıklarını gizleyemiyor.

Gazze halkının bombalar altında hiç eğilmeden, bükülmeden sadece yardımı ALLAH 'tan beklemesi, onların imanının ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor.

Batı toplumu da küçücük bir toprak parçasına sıkıştırıp bombalar altında bile sadece yardımı ALLAH'tan dileyen bu milletin imanına hayran kalmakla yetinmiyor. Gazzelileri ayakta tutan bu imanı da araştırmaya başlıyorlar.

Bugün bakın, Gazze halkının imanına şahit olan Batı toplumundaki insanların İslam dinine yönelmesi bunun apaçık bir örneği. Gün geçtikçe batıda İslam dinine yöneliş hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Belki de Gazze'de yaşanan bu insanlık dramı Batı toplumumun İslam dini hakkındaki on yargıları yıkıp yeniden inşaa edecektir.

Bu vesile ile Batı belki de zamanla (ALLAH bilir) İslam'a yönelecektir.

Sokaktaki vatandaşından popüler vatandaşına kadar İslâm'a olan bu akım sahiden bir gün Batı 'da tamamen İslam ile tanışır mı şimdiden bilinmez. 

Ancak şu var ki, İSLAM GÜNEŞİ bu sefer BATIDAN DOĞUYOR. 

Selam ve dua ile..

Makale Yorumları

  • Sakine AYDIN05-12-2023 10:50

    Aksa tufanı bir kıyamın başlangıcı olmuştur . İslama karşı önyargıları kırmış ve bu zamana kadar yapılmış bütün manipülasyonları , yalanları ortaya dökmüştür . Gazze halkının hatta çocuklarının cesareti imani duruşu bugün kendine müslüman diyerek ön planda duran bir çok kişinin maskesini düşürmüştür .

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar