Murat Marap:Yakakent'i turizm cenneti yapacağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Murat Marap:Yakakent'i turizm cenneti yapacağız
Abone ol
Yeniden Refah Partisi Yakakent Belediye Başkan Adayı Murat Marap yaptığı açıklamada "Yakakent'i turizm cenneti haline getireceğiz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Yakakent Belediye Başkan Adayı Murat Marap Yakakent'tin geleceği hakkında açıklamada bulundu.

Yeniden Refah Partisi Yakakent Belediye Başkan Adayı Murat Marap yaptığı açıklamada "Yakakent'i turizm cenneti haline getireceğiz" dedi. Yeniden Refah Partisi Yakakent Belediye Başkan Adayı Murat Marap Yakakent'tin geleceği hakkında açıklamada bulundu.

Yakakent, Karadeniz'in en güzel ve yatırıma açık bir ilçe olduğuna değinen Marap; "Yakakent ehil ve liyakatli kişiler tarafından yönetilirse geleceğin en parlak ilçelerinden biri olacağını"belirtti.

Yakakent'in yatırıma aç bir bölge olduğunu ve ilçede iş alanlarının hemen hemen hiç olmadığını dile getiren Marap; "Yakakent'i Türkiye'nin turizm cenneti haline getireceğiz" dedi.

Marap yaptığı açıklamada; "Yakakent gerek tarımsal gerek ise hayvansal alanında bölgenin ekonomik anlamda kalkınmada öncelikli sırasında. Eğer biz burada turizmi de canlandıranbilirsek ilçemiz Türkiye'nin kalkınma alanında en hızlı büyüyen ilçesi durumunda olacaktır. Yapacağımız akıllı yatırımlar ile işsizliigi önlediğimiz gibi aynı zamanda şehir dışına göçün önüne geçip ekonomi kalkınmaya destek vereceğiz" dedi.

Yakakent ilçesine kalkınma da öncülük yapabilecek tüm yatırımcılara kolaylık sağlayacaklarını belirten Murat Marap"Yakakent'i turizmin cenneti haline getirip hak ettiği yeri almasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Murat MARAP Kimdir?

1975 Samsun doğumludur. Siyasi hayatına çocuk yaşlarda Refah Partisi Gençlik kollarında atıldı.

Refah Partisi döneminde Gençlik Kollarında değişik kademelerde görevlerde bulundu. İlkokuldan sonra orta ve liseyi Samsun İmam Hatip Lisesi'nde okudu. İlk gazetecilik hayatına lise yıllarında iken muhabir olarak atıldı. Askerliğini İzmir'de yaptıktan sonra bi dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştı.Gazi Üniversitesi'nde gazetecilik üzerine eğitim aldı. Samsun'da kısa bir dönem özel bir dergide çalışan Murat MARAP İstanbul'da iki farklı dergide Haber Müdürü ve İstihbarat Müdürü olarak görev yaptı.

Uzun dönem KANAL 34 TV'de "Yeni Bir Söz" programı yapımcısı ve Moderatör olarak görev yapan Murat MARAP, 2022 yılında "YILIN GAZETECİSİ" seçilerek "ALTIN KALEM" ödülüne layık görüldü.

İki farklı STK'larda faaliyet gösteren Murat Marap Uluslararası Medeniyet Refah Eğitim ve Sağlık Derneği (U.M.R.E.) basın danışmanı ve Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP) Fatih İlçe Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye İnternet Medya Birliği (TİMBİR) kurucular kurulu üyesi olan Murat Marap aynı zamanda Birlik Haber Ajansı kurucu üyesi ve danışma kurulu üyesidir.

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Kurucular Kurulu Üyeliği yaptı. Erbakan Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve ardından Erbakan Vakfı Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Yeniden Refah Partisi'nden 28. dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı oldu.

Murat MARAP halen Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Seçim İşleri Komiyon Üyesi olarak görev yapmaktadır. STAR AKTÜEL HABER İmtiyaz sahibi olan Murat MARAP, İstanbul Gazeteciler Federasyonu (İGAFED) Üyesi ve İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Dış İlişkiler Komisyon Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

Marap aynı zamanda; İngiltere'den yayın yapan TURKİSH PRESS Gazetesi Köşe Yazarı ve Yayın Kurulu Üyesi, Haber Gündemim Gazetesi Köşe Yazarı ve Yeni Başkent Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır.

Murat Marap evli ve 1 çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeniden Refah’tan Pamukçu'ya: Milletvekilliğinden de istifa et!Önceki Haber

Yeniden Refah’tan Pamukçu'ya: Milletveki...

Kapadokya semalarından "Gazze'de acil ateşkes" çağrısıSonraki Haber

Kapadokya semalarından "Gazze'de acil at...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar