Yeniden Refah’tan Pamukçu'ya: Milletvekilliğinden de istifa et!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeniden Refah’tan Pamukçu'ya: Milletvekilliğinden de istifa et!
Abone ol
YRP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu'ya, İstanbul Milletvekili Doğan Bekin'den yanıt geldi. Bekin, Pamukçu'yu vekillikten istifaya davet etti.

Yeniden Refah Partisi (YRP) İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, partiden istifa eden İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu’ya, “Her ne kadar Sayın Pamukçu’nun istifası tek taraflı irade beyanı olsa da bizler kendisinden etik davranarak milletvekilliğinden de istifa ederek millete dönmesinin daha ahlaki etik bir erdem olabileceğini hatırlatmak isteriz” çağrısı yaptı.

Bekin yazılı açıklamasında Pamukçu’nun, istifa açıklamasındaki sözleri hatırlattı.

Pamukçu “Kurucusu olduğum partimizin son genel seçimlerden sonra kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede etmekteyim. Bugüne kadar aklı selimin avdet edeceğini ümitle bekledim. Mahalli seçimlerle ilgili aday tespitlerinde de partimizin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inancımızla uyumlu olmayan adayların gösterildiğini görmek beklentimizin boşuna olduğunu göstermiştir. Bilvesile partimizden istifa ettiğimi saygıyla bilgilerinize sunarım” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözlerin gerçekle örtüşmediğini kaydeden Bekin, “Her ne kadar Sayın Pamukçu’nun istifası tek taraflı irade beyanı olsa da bizler kendisinden etik davranarak milletvekilliğinden de istifa ederek millete dönmesinin daha ahlaki etik bir erdem olabileceğini hatırlatmak isteriz” dedi.

'ASIL PAMUKÇU'YA SORMAMIZ GEREKEN...'

Yeniden Refah Partisi’nin kuruluş inanç ve felsefesinden uzaklaşmadığını, asıl Pamukçu’nun basit verbal ve hiçbir gerçeği yansıtmayan gerekçelerin arkasına sığınarak istifa edip partinin ortaya koyduğu yüce erdem, inanç ve felsefeden uzaklaştığını söyleyen Bekin şu eleştirilerde bulundu:

”Yeniden Refah Partimiz, genel seçimlerde her ne kadar Cumhur İttifakı içerisinde yer alsa da kendi ilke ve değer manzumeleri çerçevesinde hareketle kendi amblemiyle seçime katılarak milletimizin yüce teveccühünü kazanmıştır. Genel Seçimler öncesinde yapılan müzakerelerde bizzat kendisi müzakerelerde yer almış ve o dönem ortaya konulan 30 maddeden oluşan ilkelerimizin altında Genel Sekreter olarak bizzat kendisinin imzası olduğunu burada bir kez daha ifade etmek isteriz. Sayın Pamukçu’ya sormamız gereken asıl ortaya konulan bu 30 maddenin hangisinin iktidar partisi tarafından uygulandığıdır. Kendisinin altında imzası bulunan bu metin ile partimizin Cumhur İttifakı ile ilkeler bazında ittifak kurduğunu görmezden gelerek partimizi inanç ve felsefesinden uzaklaşmakla imlemesi siyasi etik bakımından ne derece gerçekçi olduğunu kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.”

Partinin “Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya başladığı bir dönemde bu istifanın arka planını çok iyi irdelemek gerektiği” değerlendirmesinde bulunan Bekin, “Bireysel yaklaşımlı bu istifanın da aksine partimizin doğru yolda olduğunun göstergesi niteliğindedir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gazeteci İsmail Karakaş ve Samet Akdemir gündemi değerlendirdiÖnceki Haber

Gazeteci İsmail Karakaş ve Samet Akdemir...

Murat Marap:Yakakent'i turizm cenneti yapacağızSonraki Haber

Murat Marap:Yakakent'i turizm cenneti ya...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar