ÜÇÜNCÜ MİLLİ SİYASET AKADEMİSİ ALANYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜÇÜNCÜ MİLLİ SİYASET AKADEMİSİ ALANYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Abone ol
Yeniden Refah Partisi tarafından organize edilen ve ilk dersini Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından verilen Milli Siyaset Akademisi, 400 kişinin katılımıyla Alanya’da gerçekleştirildi.

Bu yıl 3.sü Alanya’da bir otelde gerçekleştirilen Milli Siyaset Akademisi’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Zorlu Töre'de Uluslararası İlişkiler ve Kıbrıs Sorunu konulu sunum yaptı.

Program sonrası basın mensuplarını açıklama yapan Milli Siyaset Akademisi Başkanı Av. Bayram Sakartepe Ayrıştırıcı dilin Türkiye'ye faydası olmadığını vurgulayarak, “Türkiye'de şu anda kullanılan siyaset dilini tasvip etmiyoruz” dedi.

Milli Siyaset Akademisi'nin üçüncü kez düzenlendiklerini belirten Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Milli Siyaset Akademisi başkanı Bayram Sakartepe, milli görüşün Türk siyasetinin hep akademisi ve amiral gemisi olduğunu söyledi. Türkiye'de ilk kez diplomalı siyasetçi dönemini başlattıklarını ifade eden Sakartepe, “Siyasetin bir birim olarak ele alarak bu kursu bu akademideki eğitimleri başarı ile tamamlayan ve sıralamada başarılarının arkadaşlarımıza Uluslararası bir sertifika veriyoruz. Sertifikası ile birlikte meri siyaset akademimiz 3 dönem mezunlarına veriyor. Bu çalışmalarımız devam edecek muhterem genel başkanımız bu çerçevede programımıza iştirak etti. Kendileri ilk açılışımızı ve ilk dersimizi verdi” dedi.

“Türkiye'de şu anda kullanılan siyaset dilini tasvip etmiyoruz”

Vasıflı siyasetçi, bilimsel siyasetin yapılması taraftarı olduklarını dile getiren Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sakartepe, “Biz vasıflı siyasetçi ve bilimsel siyasetin yapılması taraftarıyız. Dolayısıyla bilgiye dayalı, makul muhalefet dediğimiz doğruya doğru, yanlışa yanlış, sadece muhalefet olduğu için bir şeye karşı çıkan veya destekleyen bir siyasi anlayıştan ziyade hakkı söyleyebilen, kendi kadrolarından olmasa dahi doğru yapanı alkışlayabilen bir siyasi olguya gelmemiz kanaatindeyiz. Türkiye'de şu anda kullanılan siyaset dilini tasvip etmiyoruz. Uzaklaştırıcı dilin ülkemize bir faydası olmadığını, birleştirici, kucaklayıcı dili tüm siyasetçileri kullanması gerektiğini ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

400 kişiden başarılı olanlar diploma almaya hak kazanacak

Milli Siyaset Akademisine Yeniden Refah Partisi dışından da katılım olduğunu belirten Sakartepe, “400 arkadaşımız sadece partimiz içerisinde değil partimizin dışına da partimizin üyesi olmayan ama siyaset bilimini öğrenmek isteyen siyaseti öğrenmek isteyen kardeşlerimiz de kayıtlarını yaptırdılar burada da o öğrencilerimize ders veriyoruz yaklaşık 50 saatlik bir eğitim programımız var bir kısmı yüz yüze bir kısmı da çevrimiçi olacak önümüzdeki yaklaşık 2 aylık süreç içerisinde derslerimiz tamamladıktan sonra sınava tabi tutuyoruz bu sınavdan sonra da başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza diplomalarını takdim ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

81 ilden gelen 400 katılımcıya, katılım sertifikasını Fatih Erbakan tarafından verildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Teröristler, Hudut Kartalları sınırında yakalandılarÖnceki Haber

Teröristler, Hudut Kartalları sınırında...

Fatih Erbakan; ‘Türk ve Kürt’ü ayırırsan ortada ne Türk ne de Kürt kalır’Sonraki Haber

Fatih Erbakan; ‘Türk ve Kürt’ü ayırırsan...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar